Kablo Konveyörü

Kablolu konveyör sistemleri metal kutuları, kompozit kutuları ve boş plastik şişeleri taşımak için kullanılmaktadır. Performans ve verimlilik sunmasının yanında, ekonomik bir taşıma yöntemidir. Kablolu konveyörler, ürünlerin uzun mesafelerde tek hatla taşınması için en eski ve en ekonomik araçlardan biridir. Kablolu konveyörler, en ekonomik ve çok yönlü konveyör tiplerinden biridir. Sadece bir motor ile 100 metre konveyör çalıştırılarak, enerji tasarrufu sağlanır. Başlangıçta, boş kutular için kullanılan kablo konveyörün tasarımı, yıllar boyunca çoğu kutu taşıma uygulamasına uyacak şekilde değiştirilmiştir.

Paslanmaz çelik kablo konveyörünün montajı, montajda kullanılan üniteler halinde yapılabilmektedir (tahrik başlıkları, düz modüller, dönüş modülleri, döner tablalar, transfer üniteleri ve dönüş başlıkları).

Konstrüksiyon malzemesi seçenekleri, boyalı yapı çeliği, paslanmaz çelik veya alüminyumdur. Konveyörde, toz, su yağ ve deterjanda kullanılmaya imkân sunan özel plastik kaplamalı, örgülü çelik kablo kullanılmaktadır. Kablo seçenekleri çıplak, naylon kaplı veya güçlendirilmiş göbekli plastik içerir.

Özelliler & Faydaları

  • Paslanmaz çelik kablo klipsi
  • Plastik veya paslanmaz çelik kablo göbeği veya paslanmaz çelik kablo.
  • Alüminyum HDPE sürtünme alanı kılavuzları