Çift Çıkışlı  Cam Şişe Yıkama Makinesi

Otomatik cam şişe yıkama makineleri, yüksek verimlilikle etiketli ve folyolu çok kirli şişeleri temizlemek için tasarlanmıştır. Bu seri makine, kirlenmiş ve temiz şişeleri mekansal olarak ayırarak, mümkün olan en iyi hijyen sonuçları için şişe yükleme ve boşaltmanın farklı iki tarafta yer aldığı çift çıkış prensibine göre tasarlanmıştır. Bu makine, büyük miktarda geri dönüşümlü cam kapların yüksek derecede temizlikle, nasıl temizlenebileceğinin çok iyi bir örneğidir. Modüler tasarımlı cam şişe yıkama makineleri, yeniden doldurulabilir cam ve PET şişeleri zahmetsizce hijyenik olarak temizlemenize yardımcı olur. Bira, alkolsüz içecekler, meyve suları, su ve diğer içecekler için tasarlanmış çift çıkışlı sistemlerdir ve ağır hizmet uygulamaları için uygundur.

Yıkama makinesinin ayırt edici özelliği, her şeyden önce, tam olarak ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış enerji ve kaynak tasarrufu sağlayan çalışma sistemidir. Hijyenik ve modüler bir tasarıma sahip olan besleme ve tahliye sistemleri basit ve son derece güvenilirdir, 4 durulama bölgesine sahiptir.

Şişeler, enerji tüketimini azaltmaya olanak tanıyan iç ve dış püskürtme işlemiyle ısıtılır; ayrıca, ayrı kirlilik giderme, kostik banyosu için kirlilik yükünü ve dolayısıyla su arıtma maliyetini azaltır.

Her kostik banyosunda bir etiket çıkarma sistemi bulunur. Çıkarılan etiketler, yeniden kontaminasyonu önlemek için makineden güvenilir bir şekilde boşaltılır.

Şişeler, ıslanma kalıntılarını tamamen ortadan kaldıran 2 sıcak, bir soğuk ve bir tatlı su jeti istasyonu tarafından yapılan kostik sonrası püskürtme işleminden geçer. Kendi kendini temizleyen ve merkezleyen döner nozullar kullanılarak gerçekleştirilen dahili ve harici yüksek basınçlı deterjan yıkama spreyleri serisi, şişe yıkama işlemini tamamlamaktadır.

Şişeler, ön durulama, sprey, kostik maserasyon ve asi temizleme dahil olmak üzere çok sayıda karmaşık temizleme prosedürleriyle temizlenir. Cam şişe yıkama makineleri oldukça esnektir: otomatik kendi kendini temizleyen filtreleme sistemi, tatlı su akış hızı kontrolü (şişe formatına göre), etiket çıkarma ve kostik bölüm ısı yalıtımı gibi çeşitli özelliklerle donatılabilmektedir. Her aşamada enerji geri kazanımı ve su geri dönüşümü sayesinde buhar ve su tüketimi minimumda tutularak son derece enerji ve çevre dostu bir makine ortaya çıkar.

Özelliler & Faydaları

 • Maksimum hijyen standartlarını karşılamak için, yıkama makinesi tarafından yıkanacak şişelerin giriş ve çıkışları ayrılmıştır.
 • Aşırı yük durumunda makineyi durdurmak için her tahrik ünitesinde elektronik güvenlik ekipmanı
 • Hijyenik ve az bakım gerektiren püskürtme sistemi… Dönen püskürtme sistemi, temizleme etkisini büyük ölçüde iyileştirir ve su tüketimi düşüktür.
 • Sprey nozul pompalarını korumak için filtreler
 • Makine işlevlerinin eksiksiz ve kullanıcı dostu kontrolü için elektronik mesaj ekranı
 • Mevcut makine çıkışına ve şişe tipine göre içme suyu tüketiminin otomatik kontrolü
 • Optimum su ve ısı yönetimi sayesinde düşük enerji tüketimi… Minimum ısı ve sıvı geçişi, gözle görülür enerji ve su tasarrufu sağlar.
 • Makinenin ön tarafına yerleştirilmiş ve operatör tarafından görülebilen basınç ve sıcaklık göstergeleri
 • Konstrüksiyon malzemesi: AISI304 paslanmaz çelik ve boyalı karbon çelik
 • Modüler tasarım sistemi sayesinde operasyonel gereksinimlere göre yapılandırılabilir.
 • Optimum alan kullanımı için kompakt tasarım
 • Temizlik ve bakımın mümkün olduğunca çabuk yapılabilmesi için bütün çift çıkışlı cam şişe yıkama makineleri, bütün bileşenlerine kolay erişim sağlar.

Seçenekler

 • Otomatik filtreleme sistemi ile kullanılabilir.
 • Kum ve cam parçalarının çıkarılması gibi özel çözümler dahil olmak üzere farklı ön işlem seçenekleri
 • Opsiyonel olarak otomatik konsantrasyon ölçüm ve dozajlama cihazı eklenebilir.
 • Etiketleri toplamak ve deterjan solüsyonunu geri dönüştürmek için otomatik pres
 • Ön ısıtma banyolu özel bir yükleme modülüne sahip olma imkanı
Çift Çıkışlı Cam Şişe Yıkama Makinesi
Başlık Teknik Özellikler
Çalışma şekli Otomatik
Üretim hızı 10.000-50.000 şişe/saat’e kadar (şişe boyutuna bağlı olarak)
Şişe hacmi 0,33 L – 1 L
Su tüketimi ̴75 L/saat @0.5 L
Kurulu güç Ortalama 20 kw
Buhar tüketimi 30-35 kJ/şişe @0.5 L
Pompa basıncı 3 bar
Enerji besleme 230/400V, 50 Hz, 3 faz