Akümülasyon – Biriktirme Konveyörü

Uygulamaya özel sistemlerin yanı sıra çok çeşitli standart biriktirme/buffer konveyör çözümleri sunmaktayız. Nihai hedefimiz, zorlu paketleme durumlarını gidermeye yardımcı olacak, yaratıcı ve uygun maliyetli seçenekler sunmaktır.

Biriktirme/akümülasyon bölgeleri belirlendiğinde, bir biriktirme konveyör bölgesi ve kontrollü konveyörlerin kombinasyonu, ürünlerin makinelere beslenmesini sağlar, kısa gecikmeleri en aza indirir ve hat için verimi en üst düzeye çıkarır. Biriktirme konveyörleri ürün akışını kontrol etmek için kullanılır. Günümüzün yüksek hızlı üretim hatlarında, verimlilik ürünleri sürekli akıcı tutmaya bağlıdır. Biriktirme sistemleri, ürün akış sisteminde kesintiler meydana geldiğinde şişeleri veya paketleri biriktirerek üretimin devam etmesini sağlayan bir yol sunar. Mekanik veya elektriksel olarak kontrol edilebilir, temas edebilir veya temassız olabilir ve düşük baskı veya baskısız biriktirme sağlayanabilir. Biriktirme konveyörleri, her müşterinin özel ihtiyaçlarına ve ürün ve paletleme sistemine göre yapılmaktadır.

İki yönlü akümülasyon konveyörü, anlık ürün tıkanması, arıza veya makine ayarlaması nedeniyle normal üretim akışı kesintiye uğradığında, ürünler için geniş biriktirme alanı sağlar. Tıkanıklık giderildiğinde, depolanan ürünler otomatik olarak uygun hızda ana hatta geri beslenir. Biriktirme konveyörleri paketleme hattının son kısmına yerleştirilir ve şişe veya kutuları biriktirme fonksiyonuna sahiptir, böylece paletleme robotu veya başka yollarla paletlenirler.

Özelliler & Faydaları

  • Seçilebilir bant sayısı
  • Genişlik ve uzunluk seçeçeneği
  • Fabrikaya özgü gereksinimler için tasarım