Lineer Etiketleme Makineleri

Lineer etiketleme makineleri oldukça esnektir ve orta-düşük üretim hatları için idealdir. Kendinden yapışkanlı etiketleme, düşük hızdan yüksek hıza kadar tam otomatik paketleme hatlarında kullanılacak çeşitli etiket türlerini kapsamaktadır. Hat üstü etiketleme makinesi ile döner etiketleme makinesinin seçimi, büyük ölçüde üretim hattının hızına bağlı olmaktadır. Otomatik/tam otomatik etiketleme sistemleri veya aplikatör sistemleri olarak da bilinen etiketleme makineleri, bütün endüstriyel etiketleme görevleri için eksiksiz çözümler sunmaktadır.

Konek Teknoloji etiketleme makineleri silindirik, kare ve şekilli şişelere kendinden yapışkanlı etiketleri uygulayabilmektedir. Kendinden yapışkanlı etiketler, şişe, kutu, ampul veya flakon gibi her türlü dikdörtgen veya silindirik kaplara, palet ve karton kutu gibi özel formatlarda verimli bir şekilde kullanılabilir. Konek Teknoloji etiketleme makineleri, dolu şişelerin yanı sıra ihtiyacınız olabilecek kavanozlar veya diğer kaplar için de etiketleme çözümleri sunmaktadır.

Şişeler, bir konveyör veya paralel bantlarla taşınmaktadır. Etiketleme işlemi sırasında düz ve oval şişeleri konveyör bant üzerinde tutmak için sürücü ile senkronize edilmiş üst baskı konveyörü bulunmaktadır.

Hat üstü etiketleme ürün yelpazemiz için aşağıdaki etiketleme yöntemlerinin uygulanmasını sağlamaktayız:

  • Tek taraflı etiketleme (etiket şişelerin sadece bir tarafına uygulanır)
  • Ön ve arka etiketleme (aynı kapta karşılıklı olarak 180° karşılıklı olarak yerleştirilmiş iki etiket, aynı hizada konumlandırılmış iki ayrı etiketleme kullanılarak)
  • Kısmi sarma etiketleme (şişe yüzeyinin yarısından fazlasını kaplayan)
  • Tam sarma etiketleme (etiketin iki ucu kap üzerinde üst üste gelir)

Konek Teknoloji’nin etiketleme makineleri ayrıca ayırma, hizalama, stabilizasyon, gerekirse tek tek hatalı ürünlerin gözden geçirilmesi ve reddedilmesi dahil olmak üzere, çeşitli isteğe bağlı özelliklere sahiptir.