Taşıma Sistemi

Taşıma sistemleri üretim hatlarının çalışma performansının, sürekliliğinin sağlanması için gerekli ekipmanlardır. Konek Makina Teknoloji’nin sunduğu taşıma sistemleri, modüler tasarımlar ve yüksek kaliteli ekipmanlardan oluşmaktadır.

Taşıma sistemlerinin hat üzerinde kullanımı, maksimum güvenlik, hat verimliliği, optimum kullanım alanı ve operasyonel gürültü seviyesinin azaltılması ile minimum bakım ihtiyacı temelinde oluşturulmaktadır. Ayrıca farklı ürün çeşitliliği, şekil ve format tiplerinde zaman tasarrufuyla, esnek format değişim çözümleri sunulmaktadır. Sunduğumuz taşıma çözümleri üretim hattının ihtiyacı olan tüm fonksiyonları içermektedir.

Plastik ve Paslanmaz Çelik Zincirli Konveyörler

Tab zincir konveyör bantları tutulan plastik veya paslanmaz çelik saclardan oluşur. Çok çeşitli endüstrilerde bulunurlar fakat içecek ve konserve endüstrileri için özellikle uygundurlar. Uzun taşıyıcılar için ideal olan yüksek gerilme mukavemetine sahiptir. Bu tür konveyör basit bir tasarıma sahiptir ve bu nedenle maliyet açısından etkin bir modüler taşıma seçeneği sunmaktadır.

Özellikler

– Köşeleri dolaşmak için yanal olabilir

– Hijyenik – yıkamak için ideal

– Kayışa pozitif tahrik uygulandı

– En ağır ürünü ‘yan aktarma’ için ideal

Modüler Bantlı Konveyörler

Modüler bant konveyörleri, modüler kuşağın çok yönlülüğü nedeniyle endüstride en yaygın olanıdır. Modüler kayışlar çok güvenilirdir ve bakım kolaylığı açısından yaygın olarak bilinirler. Metal kayışlar, yüksek sıcaklık endişeleri olduğunda da mevcuttur. Bu modüler çözümler, ıslak zeminlerde yıkanmaya ihtiyaç duyulan ve uygulamalar için minimum zemin alanı bulunan ortamlar için uygundur.

Hava Konveyörleri

Havalı konveyör boş şişelerin şişirilmesi için düşük hava basıncı ile boş şişeyi taşımaktır. Bu tür konveyör boşluğu optimize etmek için boş şişeleri yukarıya veya aşağıya doğru kolayca iletebilir. Buna ek olarak şişe devrilmesine neden olmaz.

Elevatör Konveyörü

Paket Paketleme Konveyörü doldurulmuş poşetleri paketleme yerinden tezgah yüksekliğine veya başka bir yere taşımak suretiyle paketleme operasyonlarının verimliliğini artırır.

Özellikler

– Esnek ve tamamen ayarlanabilir

– Operatörlerin daha fazla zaman paketlemesi yapabilmeleri ve bitmiş ürünün taşınması için daha az zaman tanıyarak zamandan tasarruf sağlar

– Ürünü tezgah yüksekliğine taşıyarak çalışma ortamını iyileştirir; dolum kutularından ürün almaya olan ihtiyacı azaltır

– Düşük profil tasarımı, sınırlı alana sahip mevcut çalışma alanlarını en üst düzeye çıkarır

Biriktirme Konveyörü

Akümülatör konveyörleri, ürün birimlerinin birikebileceği bir araç sağlar, böylece bir işlem hattının akışaşağı ucunda zaman kazandırır. Akümülatörler ürünlerin yatay olarak, dikey olarak veya sarmal birikimini tek bir dosyada, kütle akışında, reflow ve iki yönlü yapılandırmalarda taşıyabilir.

Özellikler

– Akışaşa durmaları süresince üretim devam ediyor.

– Kritik makine merkezleri arasında hafif reaksiyon verir.

– Basit çevrimdışı tampon sistemi, bitişik makine merkezleri arasında kolay senkronizasyona olanak tanır.

Spiral Konveyörler

Spiral konveyör, üretim süreçlerinin otomasyonunu sağlar, karlılığı arttırır ve üretim alanının tasarrufunu sağlar. Bu konveyör sistemleri gıda üreticileri arasında popülaritesini zaten kazanmıştır.

Özellikler

– Uzun servis ömrü.

– Mevcut üretim hatlarına basit entegrasyon

– Ürünün otomatik beslemesi ve boşaltımı

– Düşük işletme maliyeti.

Vidalı Konveyörler

Konveyör esas olarak çevre koruma, kağıt yapımı, kimya endüstrisi, gıda, ilaç, içecek endüstrileri için kullanılır. Güçlü yapışma materyali, macun yapışkan ve yoğun materyali (kimyasal hammadde, atık kağıt hamuru, malt, Çamur, vb.) Ve kolay sarım malzemeleri (katı atık).

Bantlı Konveyör Konveyörü

Dünya çapında dökme malzeme taşıma sistemlerinde kullanılan müşterilerimize Bant konveyör sistemi sunuyoruz. Kemerli konveyör sisteminin özellikleri aşağıda belirtilmiştir.

Özellikler:

– Düşük enerji gereksinimleri

– Yüksek güvenilirlik

– Katı katıların taşınmasına elverişlidir

Rulo Konveyör

Müşterilerimize Roller Konveyör Sistemi sunuyoruz. Birinin yan yüklemesi, itmesi, bir ürün toplaması veya taşıma silindirleri üzerindeki basıncı ayarlaması gerektiği durumlarda kullanılırlar. Aşağıda Roller Konveyör Sistemi tipleri bulunmaktadır.

Türleri:

– Zincir tahrikli

– Kemer tahrikli

– Şaft mili tahrikli

Zincirli Konveyör

Zincirli konveyör, hafif, orta ve ağır yükler için kullanılan palet üzerindeki bileşenlerin aktarımı için kullanılır. Zincirli konveyör sistemleri zincir düzenlemesinin kesintisiz hareketi ile sağlanır. Zincirli konveyörler yatay ve eğimli hareketler için ideal bir çözümdür.

Özellikler :

– Güvenilir ve hatasız çalışma için sağlam tasarım

– Modüler tasarım – hızlı ve kolay montaj sağlar

– Ayarlanabilir iz genişlikleri