Tek Çıkışlı Cam Şişe Yıkama Makinesi

Bu seri yıkama makinesi, en son sektör yeniliklerini içerecek şekilde tasarlanmış, tamamen otomatik bir şişe yıkama makinesidir. Şişe yükleme ve şişe boşaltma mekanizmaları aynı taraftadır, bu sayede yapı kompakt ve işlemin yapılması kolaydır. Yüksek performanslı cam şişe yıkama makinelerimiz, yeniden doldurulabilir cam ve PET şişelerinizi yıkayarak, pırıl pırıl temiz ve hijyenik sonuçlar elde etmenizi sağlar. Düşük/orta hızlı makine, bira, alkolsüz içecekler, meyve suları, su ve diğer içecekler için tasarlanmış, tek çıkışlı bir cam şişe yıkama makinesidir.

Tek ama son derece etkili yıkama döngüsü sayesinde, cam şişelerin mükemmel şekilde temizlenmesi, etiketlerinin tamamen ayrılması ve içlerinin tamamen boşaltılması sağlanarak, mükemmel yıkama sonuçları elde edilirken, işletme maliyetleri de (su, elektrik, deterjan) azaltılabilir. Bu cam şişe yıkama makineleri, ayrıca minimum ısı ve sıvı taşınmasını sağlayan enerji tasarruflu şişe taşıyıcılara sahiptir.

Hijyenik tasarımı ile püskürtme bölgesi görünürlüğü yüksektir ve makine 4 yıkama bölgesinden oluşmaktadır.

Şişeler, enerji tüketimini azaltmaya olanak tanıyan iç ve dış püskürtme işlemiyle ısıtılır; ayrıca, ayrı kirlilik giderme, kostik banyosu için kirlilik yükünü ve dolayısıyla su arıtma maliyetini azaltır. Yeni ve daha farklı bir yıkama döngüsü (ilk şişe boşaltma istasyonunu, ardından bir ön yıkama spreyi ve ilk ön ıslatma banyosu dahil), deterjan banyosu kirliliğini önemli ölçüde azaltır ve tüketim seviyelerini önemli ölçüde azaltır.

Her kostik banyosunda bir etiket çıkarma sistemi bulunmaktadır. Çift etiket çıkarma istasyonu, etiketlerin şişelerden tamamen sökülmesini sağlarken, makine genişliğinde döner bir filtre, makine atıklarını makine dışına taşır.

Şişeler, ıslanma kalıntılarını tamamen ortadan kaldıran 2 sıcak, bir soğuk ve bir tatlı su püskürtme jet istasyonu tarafından yapılan, kostik sonrası püskürtme işleminden geçer. Kendi kendini temizleyen ve merkezleyen döner nozullar kullanılarak gerçekleştirilen dahili ve harici yüksek basınçlı deterjan yıkama spreyleri serisi, şişe yıkama işlemini tamamlamaktadır.

Bu makinelerin kullanımının kolay ve temiz olması, neredeyse hiç bakım gerektirmemesi, yüksek verim ve çok sınırlı makine arıza süreleri sunmaktadır. Modüler yapısı ve seçenekleri ile farklı özellikleri sayesinde bu seri makine, bütün müşteri gereksinimlerini karşılamak için maksimum esneklik sunmaktadır.

Besleme ve boşaltma sistemleri, pürüzsüz, hassas şişe kontrolü sağlar. Bu nedenle, şişelerinizi mümkün olduğunca hassas bir şekilde tutabilmemiz için makine, özel bir plastikten yapılmış şişe kovanları bulunmaktadır.

Özelliler & Faydaları

 • Aşırı yük durumunda makineyi durdurmak için her tahrik ünitesinde elektronik güvenlik ekipmanı
 • Hijyenik ve az bakım gerektiren püskürtme sistemi… Dönen püskürtme sistemi, temizleme etkisini büyük ölçüde iyileştirir ve su tüketimi düşüktür.
 • Sprey nozul pompalarını korumak için filtreler
 • Makine işlevlerinin eksiksiz ve kullanıcı dostu kontrolü için elektronik mesaj ekranı
 • Mevcut makine çıkışına ve şişe tipine göre içme suyu tüketiminin otomatik kontrolü
 • Optimum su ve ısı yönetimi sayesinde düşük enerji tüketimi… Minimum ısı ve sıvı geçişi, gözle görülür enerji ve su tasarrufu sağlar.
 • Makinenin ön tarafına yerleştirilmiş ve operatör tarafından görülebilen basınç ve sıcaklık göstergeleri
 • Konstrüksiyon malzemesi: AISI304 paslanmaz çelik ve boyalı yapı çeliki
 • Modüler tasarım sistemi sayesinde operasyonel gereksinimlere göre yapılandırılabilir.
 • Optimum alan kullanımı için kompakt tasarım
 • Temizlik ve bakımın mümkün olduğunca çabuk yapılabilmesi için bütün tek çıkışlı cam şişe yıkama makineleri bütün bileşenlere kolay erişim sağlar.

Seçenekler

 • Otomatik filtreleme sistemi ile kullanılabilir.
 • Kum ve cam parçalarının çıkarılması gibi özel çözümler dahil olmak üzere farklı ön işlem seçenekleri
 • Opsiyonel olarak otomatik konsantrasyon ölçüm ve dozajlama cihazı eklenebilir.
 • Etiketleri toplamak ve deterjan solüsyonunu geri dönüştürmek için otomatik pres
 • Ön ısıtma banyolu özel bir yükleme modülüne sahip olması
Tek Çıkışlı Cam Şişe Yıkama Makinesi
Başlık Teknik Özellikler
Çalışma şekli Otomatik
Üretim hızı 10.000-50.000 şişe/saat’e kadar (şişe boyutuna bağlı olarak)
Şişe hacmi 0,33 L – 1 L
Su tüketimi ̴75 L/saat @0.5 L
Kurulu güç Ortalama 20 kw
Buhar tüketimi 30-35 kJ/şişe @0.5 L
Pompa basıncı 3 bar
Enerji besleme 230/400V, 50 Hz, 3 faz