Yıkama Makineleri

Hijyen, ürün güvenliği, yerleşim verimliliği ve güvenilirlik, şişe yıkama makinelerinde kilit özelliklerdendir. Şişe yıkama, hijyen ve ürün güvenliği açısından tek bir hataya bile izin vermeyen bir iştir. Konek Teknoloji, müşterilerinin ihtiyaçlarını iyi anlamakta ve belirli çevresel gereksinimleri karşılamak için gelişmiş koruma ve özelliklere sahip özel ekipmanlar geliştirmektedir.

Konek Teknoloji, 20 yılı aşkın bir süredir, küçük ve orta ölçekli içecek işletmelerine saatte 1.000 ila 40.000 şişe/saat arasında kullanım için tasarlanmış yıkama sistemleri tedarik etmektedir. İster sınırlı kullanılabilir alandan, ister yüksek kapasitelerden, kolay çözünür etiketlerden veya zorlu temizlik uygulamalarından, çok yönlü üründen veya uygun fiyatlı temel uygulamadan bahsediyor olalım: Konek Teknoloji’nin her şişe yıkama makinesi farklı gereksinimler için tasarlanmıştır ve seçildiği alanda faydalı bir kullanım sunmaktadır. Konek Teknoloji’nin kasa ve şişe yıkama makineleri, ürünlerinize karşı hassas çalışmakta ve en son teknolojiyi sunarak, çeşitli formatlara uyum sağlayabilmektedir.

Geri dönüşümlü veya dönüşümsüz ürünlerin yıkama ve dezenfektan işlemleri, modüler tasarım ve enerji verimliliği temeli olan, kullanıcı dostu kontrol arayüzüne sahip, mekanik ve elektriksel emniyet koşullarını sağlayan, minimum çalışma alanı ihtiyacı bulunan makineler ile sağlanmaktadır.

Konek Makina Teknoloji, gıdadan içeceğe, kişisel bakımdan ilaç sanayisine yönelik yıkama alanında farklı çözümler sunmaktadır.

Damcana İç Yıkama Makinesi

Damacana iç yıkama makinesi ile PC damacana şişelerin, iç yüzeyi sırasıyla ön yıkama, deterjanla yıkama, durulama, dezenfekte etme ve son durulama işlemlerine tabi tutulacaktır.  5 istasyonlu iç yıkama akışı: (1. istasyon süzülme + ön yıkama; 2. istasyon yüksek basınçlı deterjanlı yıkama; 3. istasyon durulama; 4. istasyon dezenfektalı yıkama; 5. istasyon final durulama) Otomatik mekanik kollar yükleme ve boşaltmada şişelerin 180° dönüş hareketini sağlamaktadır.

 • Deterjan banyosunda, bir veya iki istasyon, şişelerin iç yüzeyini yüksek basınç ile yıkamayı sağlayan sistemden oluşacaktır.
 • Otomatik şişe kontrolü ile, şişe yoksa işlem gerçekleşmez.
 • Otomatik deterjan banyosu ısıtma sistemi ile otomatik deterjan konsantrasyon kontrolü ve dozajlama sistemi bulunmaktadır.
 • Otomatik dezenfektan konsantrasyon ve dozajlama kontrol sistemi bulunmaktadır.
 • 3 farklı yıkama tasarımı ile şişe tabanı, gövdesi ve boğazı yıkanarak şişenin %100 temizliği sağlanmaktadır.
 1. Normal sprey nozul
 2. Spiral nozul
 3. Dönen küresel nozul
 • Her istasyonun yıkama süresi 15 saniyedir.
 • Final durulama suyu, geçiş ile ön yıkama istasyonuna gönderilecek ve daha sonra dış yıkamaya iletilecektir. Böylece su tasarrufu sağlanacaktır.
 • Şişe tabanındaki biriken yıkama suları, hava üfleme nozulları ile uzaklaştırılacaktır.

Damacana İç Yıkama Makinesi Teknik Özellikleri

Başlık Teknik Özellikler
Kapasite 2.500 şişe/saat’ e kadar
Kontrol Sistemi PLC kontrol
Kontrol Paneli Dokunmatik ve sayısal
Makine Şasisi AISI304 malzeme kalınlığı: 2mm-5mm
Kaplama Malzemesi AISI304 malzeme kalınlığı: 2 mm
Ekipman Malzemesi AISI316L ve AISI304
Enerji Besleme 380 V ±10% 3PH+N+PE
Operasyon Hava Basıncı 6-10 bar
Yüksek Basınçlı Yıkama Sistemi 4 İstasyon’ a kadar**
İstasyon Sayısı 26 istasyona kadar

**Opsiyonel

Damacana Dış Yıkama Makinesi

Damacana dış yıkama makinasında damacana şişelerin dış yüzeyi fırçalanır ve basınçlı su yardımıyla yıkanacaktır. Dış yıkama makinesinde kullanılan yıkama suyu, iç yıkama makinesinin final durulama istasyonundan tedarik edilecektir. Bu sayede kullanım suyu tasarrufu sağlanacaktır.

 • Yüksek kaliteli fırçalar şişe yüzeyini mükemmel şekilde kavramaktadır. Şişe gövdesi, boğazı ve tabanı direkt olarak yıkanmaktadır.
 • 2 Adet mekanik temizleme filtresi bulunmaktadır.

Damacana Dış Yıkama Makinesi Teknik Özellikleri

Başlık Teknik Özellikler
Kapasite 2.500 şişe/saat’ e kadar
Kontrol Sistemi PLC kontrol
Makine Şasisi AISI304 malzeme kalınlığı: 2mm-5mm
Enerji Besleme 380 V ±10% 3PH+N+PE
Operasyon Hava Basıncı 6-10 bar
Isıtma İstasyonu** 65 °C’ ye kadar

**Opsiyonel