Plastik Kulp Takma Makineleri


Kulplar, tüketiciye şişeleri tek elle tutması, kaldırması ve taşıması için basit bir kulanım sağlamaktadır. Ayrıca PET şişelerin kolay boşaltılmasının istendiği durumlarda, şişeler üzerinde kullanımda tercih edilir. Büyük şişeleri (> 2L), iki aşamalı işlemle şişirirken, bu esnada şişeye kulp takmak imkansızdır. Bu nedenle şişirme kulplar yerine harici plastik kulplar kullanılmaktadır. Bir kulp takma makinesi, bu kulpları şişelere takmaktadır. Bu makine, gelişmiş üretim verimliliği ve tasarruflu insan gücü ve malzeme kaynaklarının kullanımı için tasarlanmıştır.

Plastik kulp takma makinesi, 2 ila 20 litre arasındaki PET şişelere PE malzemeli kulpların takılmasını sağlamaktadır. Bu sistemler, 1.000 şişe/saat’den 16.000 şişe/saat’e kadar olan üretimler göz önüne alındığında, elde edebilecekleri üretime göre birbirlerinden farklılık göstermektedir. Konek Teknoloji kulp takma sistemleri, düşük, orta ve yüksek üretim oranları için şişe boyun kulpları, yan kulplar, şemsiye kulpları ve kova kulplarının yerleştirilmesini sağlamaktadır.

Konek Teknoloji, uzun yıllara dayanan tecrübesi ve piyasadaki en geniş ürün yelpazesi ile müşterilerinin bütün üretim ihtiyaçlarına çözümler sunmaktadır.

Bu makineler, hem şişirme hem de şişeleme hatlarına kurulabilirler (genellikle dolum ve kapatma işlemlerinden sonra). Fabrikalar, büyük hacimli şişelenmiş su, içecek veya yağ için şişeye kulp takma gereksinimi duymaktadır.

Özelliler & Faydaları

  • Mevcut hatta kolay uyarlanabilir
  • Piyasada bulunan ticari plastik kulpların büyük bir kısmı ile uyumludur
  • Talep üzerine sağlanan özelleştirilmiş çözümler