Robotik Paletleme

Robotik sistemler, her uygulama için en ideal çözümü sağlamaya yaramakla birlikte, en uygun robot ve tutucu ataçman kombinasyonunun tasarımına olanak sunmaktadır.Robotik sistemler, ürüne göre (ebat, ağırlık ve kırılganlık) en uygun şekilde tutucu ataçmanın tasarım ve imalatınının yapılmasını sağlar. Tutucu kafalar, taşınacak ürün tipine göre tasarlanmaktadır; istenilen ağırlıkları ve yükleme zorlanmalarını karşılayacak şekilde uygun malzemelerden üretilirler. Tutucu kafalar ürünleri sıkıca kavrar, ancak mevcut alana sınırlı / kısıtlı uyum gösterecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Robotik sistemler, üretim hatlarının her biri için yüksek hassasiyet ve hareketin tekrarlanabilirliğine olanak tanıyan üretken bir yapı sunmaktadır. Sistem, boş palet magazini, boş paletleri magazinden paletleme alanına taşıyan konveyör sistemi ve dolu paletlerin otomatik olarak taşınmasını sağlayan konveyör sistemiyle tamamlanabilir.

Robotik paletleme makineleri, klasik paletleme makinelerine göre format değişiklikleri ile ürün değişikliklerine uyarlanabildiği ve hatta ayarlamalar yapılabildiği için oldukça yüksek esnekliğe sahiptir.

Belirli üretim hatlarından gelen ürün, bantlı veya rulolu konveyörlerle belirli bir düzende sıralanmak üzere hareket eder. Performans gerekliliklerine ve paletin istifleme modeline bağlı olarak, paketler, sıra veya katmanlar halinde gruplandırılır. Bir sıra veya katmanın tamamlanmasından sonra robot, tutucu başlığı ile ürün istifleme pozisyonuna geçer. Ürün, sıralama konveyöründen palete doğru ilerlerken, güvenli bir şekilde tutulur ve her iki taraftan merkezlenir. Ürünün palet üzerine istiflenmesi için taban altından rulolar geri çekilir. Performans gerekliliklerine bağlı olarak, seperatör, besleyiciden veya tutucu kafasına entegre edilmiş bir vakumlu ünite ile paletleme robotunun kendisi tarafından, özel bir karton seperatör, istifleme sıra aralarına konulur. Konek Teknoloji, giriş ve çıkış konveyörlerinin entegrasyonu dışında, tanımlama sistemleri, etiketleme cihazları, palet dağıtıcı gibi tüm cihazları robotik hücreye de entegre edebilmektedir.

Avantajlar:

 • Palet ve / veya ara seperetörler için ayrıca bir tutma ve bırakma tertibatı takma imkanı.
 • Robotun paletleme alanı, operatörlerin güvenliğini sağlamak ve harici veya uygun olmayacak pozisyondaki ürünlerin ezilmesini veya hasar görmesini önlemek için güvenlik sistemleri ile donatılmıştır.
 • Hızlı ve kolay tutucu kafa değişimi.
 • Çalışma ve üretim verilerini şirket veri tabanı arayüzü ile kontrol etme imkanı.
 • Yapısı itiariyle az sayıda periyodik bakım.
 • Kutu, koli, paketler, kasa, torba, çuval, vb. ürünler İçin çeşitli tutucular mevcuttur. Paletlenecek birden fazla ürünü veya tüm katmanı taşıyabilir.
 • Operatör tarafından çeşitli dizilim desenleri oluşturmak üzere yeniden programlanabilir. Bir katman dizilim şeklinden diğerine geçiş, anında yapılır.
 • Hareketi tekrarlama stabilizasyonu (± 0,03 mm) ve çok iyi rota hassasiyeti.
 • Yüksek kaliteli üretim şartları, standart ve bilinir ekipman kullanımı güvenilirliği en üst düzeye çıkarmaktadır.
 • Aynı anda birden fazla palet üzerinde paletleme yapabilir ve birden fazla ürün besleme noktası arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bütün fonksiyonlar basit ve sezgisel bir menü ile dokunmatik ekrandan kontrol edilir.
 • Sistem, kategori 3 acil durum devresi ile korunmaktadır. Kategori 4 ile güvenli acil durum düğmeleri, güvenlik çit kapıları ve sessiz ışık perdeleri etkinleştirilir.
 • Kolayca ulaşılabilen ekipmanlarla ve sürekli yağlama kullanarak daha az müdahale gereksinimi ile minimum bakım sunmaktadır.
 • Paletleme ve palet transferi gerekli tüm güvenlik özellikleri ile birlikte sunulmaktadır. Bu amaçla, makine etrafındaki çevrili komple bir kafesin yanı sıra paletleme ve sıra hazırlama alanına güvenli bir girişi sağlamaktadır.