Zincirli Palet Konveyörü

Konek Teknoloji’ nin zincir konveyörleri, ağır yükleri uzun mesafelerde düz bir hatda taşımak için uygun maliyetli bir araçtır.

Zincirli konveyörler, genel olarak yükleri taşımak için kullanılan çoklu, paralel makaralı zincirlerinden oluşur. Palet zincirli konveyörler, paletler veya benzeri ağır ürünlerin taşınması için kullanılır. Zincir ayakları, genellikle sağlam taşıma çözümleri için gerekli olan palet ve konteynerlerin alt destek elemanlarına göre konumlandırılabilir.

Zincirli palet konveyörümüz, yüksek dayanıklılık için çift yönlü zincire sahiptir. Zincir konveyör modülleri, uygulamanın ihtiyaçlarına göre adım ve yükseklik olarak da değiştirilebilir. Aynı sistemde farklı yük boyutlarını ve palet tiplerini taşımak için çok şeritli konveyörler kullanılabilir.

Zincirli palet konveyörler, paralel raylar üzerinde sıralanmış 2, 3 veya birden fazla makaralı burç zinciri dizisinden oluşur. 3 sıralı zincirli konveyörler, tam palet ve yarım palet uygulamaları için kullanılır. Paletler, zincir boyunca hareket etmektedir. Taşınacak ürün ağırlığa, türüne vb. bağlı olarak 2 farklı zincir boyutu mevcuttur. Rulolu konveyörlere kıyasla paletleri aktarmak için 3-4 kat daha fazla enerji gerekmektedir.

Özelliler & Faydaları

  • Daha yüksek yük ve daha geniş ortam çalışma sıcaklığı
  • Hızlı kurulum için modüler tasarım, bu da kolayca değiştirilebileceği veya ilave yapılabileceği anlamına gelir
  • Farklı dişliler ve bir sürücü, hızın ayarlanabilmesini sağlamaktadır
  • Büyük ve ağır üürnler kolayca taşınabilmektedir
  • Az sayıda hareketli parça nedeniyle düşük bakım gereksinimi avantajına sahiptirler

 

Zincirli Palet Konveyörü Teknik Özellikleri
Başlık Teknik Özellikler
Yükleme 2.000 kg/m. ürün taşıması
Konstrüksiyon Elektro-galvaniz, paslanmaz çelik
Rulo Uzunluğu 1.100 mm’ ye kadar
Modül Uzunluğu 2.700 mm’ ye kadar
Hız 20 m/dk’ ya kadar
Enerji Besleme 230/400V, 50 Hz, 3 faz