19 L PC Damacana Baskılı Kapatma Makinesi

Konek Teknoloji damacana kapatma makinesi, çok yönlülüğü ve herhangi bir otomatik su dolum işlemine sorunsuz entegrasyonu ile tanınır. Konek Technoloji’nin yüksek hızlı ve tam otomatik 10 L, 15 L ve 19 L sıralı şişe kapak kapatma sistemi, PET ve PC iadeli şişeler için bütün standart endüstriyel kapaklarla çalışır.

Şişe, kapağı doğrudan kapak yolundan alır. Kapağın şişe boynuna takılması, şişeyi zorlamamak için kuvveti ayarlayan bir sistemle donatılmış bir bantlı konveyör tarafından geliştirilen basınçla gerçekleştirilir. Damacana kapak kapatma ünitesi, kapama sırasında kapaklarda deformasyona neden olmayacak bir basınçta olmaktadır.

Kapak Haznesi Elevatörü

Kapak elevatörlerimiz, yüksek hacimli üretimler için mükemmeldir ve her türlü sekmeli veya halkalı açılır kapaklarda kullanılabilir. Elevatörler, sisteminizin boyutlarına uyacak şekilde özelleştirilebilir. Elevatörler temiz bir odanın içine veya dışına yerleştirilebilir ve kapaklar, özel zemin boyutlarınıza göre kapak haznesine taşınabilir. Kapaklı elevatör AISI304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Ön kapak polikarbonattan yapılacak ve kapakların hareketi görülmektedir.

Kapak Haznesi

Kapak haznesi, AISI304 kalite paslanmaz çelik malzemeden yapılmaktadır. Hazne yüksekliği ayarlanabilirdir. Tasarım güvenlik ve hijyen kurallarına göre gerçekleştirilmektedir.

Kapak Yolu

Açık tasarım kapak yollarımız, temizlik ve kullanım kolaylığı göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Açık tasarım, toz ve kalıntı birikmesini önler. Sistemimiz farklı kapak tiplerini ve boyutlarını barındırabilmektedir. Kapak yolu, basınç ve sıkışmayı önleyecek şekilde tasarlanmktadır. Tasarımımız, sisteme tutarlı beslemeyi en üst düzeye çıkarır ve nadir görülen sıkışma veya yanlış hizalama durumunda, açık sistem, arıza süresini önlemek için sorunlara kolayca erişmenize ve sorunları gidermenize olanak tanır. Şişelere uygulamadan önce kapaklar sterilize edilir.

Kapak yolu sensör aracılığıyla kontrol edilmektedir. Kapak yoksa dolum işlem durdurulur ve görsel ve sesli uyarı alarmı verilmektedir.

Özelliler & Faydaları

 • Makine, AISI304 paslanmaz çelikten sağlam ve sağlam bir tasarıma sahiptir.
 • Eğimli zincirli konveyör ile kapatma gerçekleştirilir.
 • Basınç, şişeye zarar vermeyecek şekildedir.
 • Kapak yolu AISI304 kalite paslanmaz çelikten yapılmaktadır.
 • Kapatma konveyörü, şişe konveyörünün hızıyla senkronize edilmiştir.
 • Baskı kayışı ve kapak yolunda hava üfleme sistemi
 • Sistemler bağımsız üniteler olarak kontrol edilebilir veya dolum sistemlerine bağlanabilir.

Seçenekler

 • Modem üzerinden PLC’ye uzaktan erişim
 • Çoklu şişe boyutu yetenekli
 • Sleeve sökme, isteğe bağlı olarak seçilebilir.
 • Kapak oluğu UV lambası
 • İyonik başlık toz giderme mekanizması
19 L PC Damacana Baskılı Kapatma Makinesi
Başlık Teknik Özellikler
Çalışma şekli Otomatik
Üretim hızı 200-3.000 şişe/saat’e kadar
Şişe ölçüsü 10 L veya 19 L
Kapak ölçüsü 58 mm x 40 mm (Çap x Yükseklik)
Hava tüketimi 10 L/dakika, Minimum 6 bar
Kurulu güç Ortalama 1 kw
Enerji besleme 230/400V, 50 Hz, 3 faz