Palet Bozma Makinesi

1. Sıralı Palet Bozma 

Bu palet bozma serisi, orta ve büyük ölçekli üretimler için tasarlanmıştır. Makine sayesinde, kavanozlar, teneke kutular, cam, plastik, silindirik veya kutu şeklindeki şişeler gibi yeni kapların otomatik olarak palet bozma işlemi gerçekleştirilmektedir. Palet bozma makinesinin modüler yapısı, herhangi bir yere adapte edilmesine ve ürün çeşitliliğine göre geniş seçeneklere sahip olmasını sağlamaktadır. Bu makineler, yüksek ve düşük seviyeli modellerde ve müşterinin palet ölçüsüne uyumlu şekilde özel olarak üretilebilir. Makinelerin hızı, ürüne bağlı olarak değişmektedir.

     1.1. Yüksek Kapasiteli Palet Bozma

Yüksek kapasiteli palet bozma makinesi, ahşap veya plastik paletler üzerindeki yeni ve boş cam, pet veya alüminyum kapları toplu olarak alarak ve her bir sırayı (bir seferde bir sıra) üretim alanına iletmek için toplama konveyörüne taşımak için tasarlanmıştır.

Cam şişe, teneke kutu veya diğer kap türlerine sahip paletler için otomatik “itmeli” palet bozma makinesidir. Makine, hareketli merkezleme mekanizması, ara tabla ve transfer arabası ile donatılmış, katman transfer mekanizmasının hareket ettiği iki sütunlu bir konstrüksiyon yapısından oluşur.  Palet bozma makinesi saatte 180 çevrime kadar bir çıkışa ulaşarak yüksek hızda çalışabilir. Yazılım, ürüne göre kişiselleştirildiğinden ve her müşterinin ihtiyaçları operatör dostu bir kontrol paneliyle kullanıldığından, kullanım mümkün olduğunca basit tutulmaktadır. Makine, asgari duruş süresi ile boyut veya tipte bir değişiklik olsun, yeni ürünlerle çalışmak için hızlı bir şekilde ayarlanabilir.

     1.2. Düşük Kapasiteli Palet Bozma

Düşük kapasiteli palet bozma makinesinin hızı, ürünün boyutuna ve her sıradaki ürün miktarına bağlıdır. Makine ortalama çevrim süresi olarak, dakikada üç ila dört sıra bozma işlemi yapmaktadır.

Konek Teknoloji’ nin otomatik palet bozma makinelerinde, düz karton seperatör ayırma veya ters tepsi seperatör almak için bir ilave ekipman bulunur. Boş palet biriktirme magazini aynı anda ayrı bir paletleme makinesi için bir palet besleyici görevi de görebilir.

Palet bozma makinesinin otomatik çalışma döngüsü, otomatik ara seperatör çıkarma ünitesi tarafından tamamlanmaktadır. Hem sol hem de sağ tarafa ve bazı durumlarda da makinenin önüne yerleştirilebilir, bu şekilde yüksek bir esneklik sağlanır.

2. Robotik Palet Bozma

Özel palet bozma işlemi gerektiren üretim hatlarında, 4, 5 ve 6 eksenli robotların uygulamalarını kullanabilmekteyiz. Robotik sistemler, ürüne göre (ebat, ağırlık ve kırılganlık) en uygun şekilde tutucu ataçmanın tasarımının ve imalatının oluşturulmasını sağlar.