Pnömatik Şişe Konveyörü

Konek Teknoloji, özellikle Pet, PP ve HDPE malzemeden boş plastik şişelerin taşınması için pnömatik taşıma sistemlerinin farklı uygulama çözümlerini sunmaktadır. Pnömatik taşıma sistemleri, sağlam yapıda olmasının yanında, verimli sonuçlar da vermektedir.

Şişirme ve enjeksiyon ürünlerinin çoğu, bir venturi sistemi ile kolayca taşınabilmektedir. Şişeler, boru sistemi üzerindeki hava yoluyla taşınmaktadır.

Havanın hızı, boru sistemiyle karşılaşan nesneler üzerindeki etkiyi en aza indirecek şekilde kontrol edilebilmektedir. Sistemler, tek bir şişenin veya plastik şişirmeli ürünlerin, sistem içinden geçmesine izin verecek şekilde tasarlanabilir veya daha büyük borularla, şişelerin veya plastik şişirmeli ürünlerin, boru sisteminde serbestçe hareket etmesini sağlar. Büyük çap, konveyör olarak kullanılan boruyu ifade eder ve şişeleri uzun mesafede hareket ettirmek için kullanılır. Şişeler birbirine çok sert vurmadan, geniş çaplı boru içinde hareket eder, bu nedenle şişeler sürtünme olmadan varış yerine ulaşır. Büyük çaplı boru versiyonu, uygun yalıtımla dış mekâna da monte edilebilir. Bu uygulamada, tesislerin genelde uzun mesafesi için kullanılan güç, aktarılan şişe veya hurda miktarına kıyasla minimumdur.

Sistemi uygulamanın, gerçek ihtiyaçlarına göre özelleştirmek için geniş bir ürün yelpazesi mevcuttur. Bu sistemler paslanmaz çelikten imal edilmiştir, ancak boruların Pvc versiyonu da mevcuttur ve düşük bakım gerektirir.

Genel uygulama alanları şunlardır: Boş plastik şişelerin enjeksiyon şişirme makinelerinden depolama silolarına ve depolama silolarından, sıralayıcıya taşınması.