Kartezyen Paletleme

Kartezyen serisi, küçük ve kompakt bir paletleme makinesidir. Farklı ürün türleri ile düşük ve orta hızdaki üretim hatları için idealdir. 4 eksenli CNC kartezyen sistemi, hareketli parçalardaki aşınmayı azaltarak, esnek ve yumuşak hareketler yapmayı sağlamaktadır. Sistem, boş palet magazini, boş paletleri magazinden paletleme alanına taşıyan konveyör sistemi ve dolu paletlerin otomatik olarak taşınmasını sağlayan konveyör sistemiyle tamamlanabilir. Güçlü konstrüksiyonu, çok yönlülüğü ve kullanıcı dostu olmasıyla öne çıkmaktadır.

Dikey teleskopik eksen, çeşitli tutucu kafa modüllerinin kullanılmasına olanak tanımaktadır. Ayrıca paketlerin, karton kutu, palet kutuları ve oktabin gibi çok uzun konteynerlerin içine klasik veya vakumlu tutucular ile yerleştirilmesini de sağlar. Klasik “kartezyen” yapısı modülerdir ve ihtiyaca göre çoklu ürün besleme noktalarına sahip paletleme hatları oluşturmak için uzatılabilir. Kullanılan elektronik ekipman ve yazılım sayesinde her türlü sıra dizilimin yapılmasını sağlar. Kullanıcı dostu arayüz, düşük kalifikasyona sahip operatörlerin bile çalışma programına hızlı bir şekilde müdahale etmesine ve hatta farklı ihtiyaçları karşılaması amacıyla paletleme düzenini değiştirmesine olanak tanır.

Kartezyen robot, orta / yüksek hızlı üretim hatlarında ve sınırlı alanlarda verimli çalışmaktadır. X, Y, Z ve C 4 eksendeki hareket, enterpolasyon sistemi ile hareket mesafesi kısaltılmaktadır. Servo motorların yüksek güvenilirlik ve hızı ile sağlam çelik konstrüksiyon arasındaki kombinasyon, yüksek bir hareket hassasiyeti sağlamakla birlikte, çevrim başına 50 kiloya kadar yüklerin taşınmasını sağlamaktadır. Boş paletler, sisteme otomatik  taşınmaktadır ve dizme işlemi sonunda dolu paletin otomatik olarak çıkarılması, işinizi kolaylaştırır ve kullanıcıların müdahalelerini azaltır ve verimliliği arttırır.

Avantajlar:

 • Düşük yerleşim alanı ihtiyacı nedeniyle herhangi bir yere kurulabilir. Alçak alanlar için teleskopik dikey eksen kullanılmaktadır.
 • Aynı anda birden fazla palet üzerinde paletleme yapabilir ve birden fazla ürün besleme noktası arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bütün fonksiyonlar basit ve sezgisel bir menü ile dokunmatik ekrandan kontrol edilir.
 • Sistem, kategori 3 acil durum devresi ile korunmaktadır. Kategori 4 ile güvenli acil durum düğmeleri, güvenlik çit kapıları ve sessiz ışık perdeleri etkinleştirilir. Guarded by category 3 emergency circuit.
 • Kolayca ulaşılabilen ekipmanlarla ve sürekli yağlama kullanarak daha az müdahale gereksinimi ile minimum bakım sunmaktadır.
 • Kutu, koli, paketler, kasa, torba, çuval, vb. ürünler İçin çeşitli tutucular mevcuttur. Paletlenecek birden fazla ürünü veya tüm katmanı taşıyabilir.
 • Operatör tarafından çeşitli dizilim desenleri oluşturmak üzere, yeniden programlanabilir. Bir katman dizilim şeklinden diğerine geçiş anında yapılır.
 • Redüktörlü servo motorlar, yumuşak hareket ve hızlı hızlanma / yavaşlama sağlamaktadır.
 • Yüksek kaliteli üretim şartları, standart ve bilinir ekipman kullanımı güvenilirliği en üst düzeye çıkarmaktadır.
 • Dizilim hazırlama alanına maksimum erişilebilirlik
 • CE standartlarına göre güvenlik fotoseli
 • Kolayca ulaşılabilen ekipmanlarla ve sürekli yağlama kullanarak daha az müdahale gereksinimi ile minimum bakım sunmaktadır. Özel bakım gerekli değildir. Makine kulanım dökümanlarına göre yılda bir kez önleyici kontrolün yapılması ve böylece son kontrolün yapıldığı dönemde meydana gelen nihai kusurların bulunması gerekmektedir.
 • Her redüktörlü motor yumuşak hareket ve hızlı hızlanma / yavaşlamayı sağlayan bir sürücü tarafından kontrol edilmektedir.
 • Yüksek kaliteli üretim şartları, standart ve bilinir ekipman kullanımı güvenilirliği en üst düzeye çıkarmaktadır.
 • Farklı paletlere uyumlu, rulo konveyör taşıma sistemi