Lineer Sıvı Dolum Makinesi

Konek Teknoloji, manuel, yarı otomatik ve tam otomatik işlevlere sahip çok çeşitli dolum sistemleri sunan, lineer / hat üstü sıvı dolum makineleri ve sıvı paketleme makinelerinin önde gelen tedarikçisidir.

Lineer dolum sistemi farklı şekilllerde yapılandırılabilir olduğundan, her birinin müşteri gereksinimlerine göre tasarlanması gerekir. Uygulamanız için en iyi sıvı dolum makinesini seçmek, ürün özellikleri, kap özellikleri, dolum boyutu, günlük üretim ihtiyaçları, fabrika ortamı ve performansa karşı donanım maliyeti gibi bir dizi faktöre dayalı karmaşık bir karardır. Uzun yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde, Konek Teknoloji ekibinin dolum ihtiyaçlarınıza en uygun maliyetli, verimli ve uygun çözümü sağlayabileceğini göreceksiniz.

Sıvı ve viskoz ürünler için dolum makinelerimiz Türkiye’de tasarlanmakta ve üretilmektedir. Güvenilir, sağlam ve en yüksek taleplerinizi karşılamaktadır. Lineer sıvı dolum makineleri tam otomatik, üç vardiyalı çalışma sistemi için tasarlanmıştır.

Makineler, kolay bir kullanıcı deneyimi ve üretim izleme yoluyla etkili bir sonuç yönetimi sağlayan, PLC tabanlı kişiselleştirilmiş dokunmatik ekran kontrol panellerini içermektedir.

Klasik dolum kapları arasında kavanozlar, şişeler, endüstriyel kovalar gibi büyük plastik kaplar ve hatta kutu tipi kaplar bulunmaktadır. Bütün makinelerimiz, ürününüze ve ATEX alanlarına veya gri bölgeler gibi paketleme kısıtlamalarınıza göre uyarlanabilir.

Sıvı deterjan, kozmetik, gıda maddeleri, süt ürünleri, meyve suyu, yemeklik yağlar, zeytinyağları, madeni yağlar, ilaçlar, zirai ilaçlar gibi ürünleri her türlü şişe ve kapların dolumu için birçok makine imalatı yapmaktayız.

Lineer sıvı dolum makineleri, yüksek üretim hızlarını korurken, değişen formatlarda hızlı ve çok yönlü olacak şekilde tasarlanmış bir makine türüdür. Lineer sıvı dolum makineleri arasıda, 200 şişe/dakika’ya kadar üretim yapan şirketlerin yanı sıra, günde 1.000 şişeden az şişe üretim yapan, başlangıç seviyesindeki şirketlere yönelik makinelerde bulunmaktadır. Döner sistemli makinelere göre daha küçük boyutlara sahiptir. Dolum sistemi, mevcut bir hatta bir konveyör aracılığıyla veya direkt olarak bağlanabilir.

Dolum hattının çalışma özellikleri:

  • Şişeler, konveyöre konulur.
  • Otomatik olarak dolum alanına gider.
  • Dolum yerinde şişelerin pozisyonu, çeşitli sensörler vasıtasıyla belirlenir.
  • Şişeler, dolum makinasında otomatik olarak doldurulur.
  • Doldurulmuş şişeler kapatma, etiketleme ve diğer uygulama adımlarına ilerler.

Konek Teknoloji, oldukça geniş bir ürün yelpazesini doldurabilmek için çok çeşitli sıvı dolum makineleri üretmektedir. Lineer sıvı dolum makineleri, doldurulacak ürün ve üretim gereksinimlerine göre farklı konfigürasyonlarda mevcuttur.

Çeşitli Sıvı Dolum Makinaları:

  • Serbest Akışlı ve Basınçlı/Serbest Akışlı Sıvı Dolum Makineleri

Serbest akışlı ve basınçlı/serbest akışlı sıvı dolum makineleri, su inceliğinden, orta viskoziteli sıvılara kadar hemen hemen her türlü ürünü şişelemek için kullanılır. Basınçlı/serbest akışlı sıvı dolum makineleri daha ağır viskoziteli ürünleri doldururken, serbest akışlı dolum makineleri, ince, köpüklü ürünler için idealdir.

Serbest akışlı sıvı dolum makineleri, asitler ve solventler gibi düşük ila orta viskoziteli ürünlerin, zaman bazlı dolumu içindir.

  • Pompalı Sıvı Dolum Makineleri

Konek Teknoloji, çok farklı ürünleri doldurabilmek için birkaç farklı türde pompa dolum sistemleri sunmaktadır. Düşük, orta ve yüksek viskoziteli sıvıları çok çeşitli kaplara doldurmak için doğru ve çok yönlü bir yöntem sağlamaktadır. Konek teknoloji, boşluklu pompalar, dişli pompalar, loblu pompalar, rotorlu pompalar veya uygulama için hangisi en iyisi ise farklı pompalar kullanır.

  • Serbest Akışlı ve Basınçlı Seviye Sıvı Dolum Makineleri

Seviye dolum makineleri, görsel olarak aynı dolum seviyesini sağlayarak, tutarlı bir dolum seviyesine sahip olması gereken şeffaf kapları doldurmak için kullnaılmaktadır. Serbest akışlı ve basınçlı seviye sıvı dolum makineleri, ince ila orta viskoziteli ürünleri doldurmak için tasarlanmıştır.

  • Pistonlu Sıvı Dolum Makineleri

Hızlı ve hassas dolum oranları, çok yönlülük ve birçok farklı ürün türünü doldurma yeteneği sunmaktadır. Hamurlar, soslar, macunlar, krema ve belirli havalandırılmış ürünler dahil viskoz sıvıların dolumu için uygundur.

  • Ağırlık Tartım Sıvı Dolum Makineleri

Ağırlık tartım sıvı dolum makineleri, doldurduğunuz her kabın aynı miktarda ürün içerdiğinden emin olmak için uygun çözüm sunmaktadır. Ağırlık dolum sistemi için ağırlık ölçer monte edilir (kütle ölçülürken, ölçülecek ürün türü önemsizdir).

Yüksek değerli ürünlerin yanı sıra toplu miktarlardaki ürünlerin paketlenmesinde özellikle etkilidirler ve kar kaybını önlemek için bunları tartarken maksimum hassasiyet gerektirirler.

1. Volumetrik Pistonlu Lineer  Sıvı Dolum Makinesi

2. Flow Metreli / Akış Ölçerli / Debimetreli Elektronik Lineer Sıvı Dolum Makinesi

3. Taşmalı – Seviye Lineer Sıvı Dolum Makinesi

4. Serbest Akışlı Lineer Sıvı Dolum Makinesi

5.  Spiral Pompalı Lineer Sıvı Dolum Makinesi

6.  Döner Lob Pompalı Lineer Sıvı Dolum Makinesi

7.  Peristaltik Pompalı Lineer Sıvı Dolum Makinesi

8.  Ağırlık Tartım / Load-Cell’li Lineer Sıvı Dolum Makinesi

9.  Lineer Monoblok Sıvı Dolum Makinesi