Modüler Bantlı Konveyör

En son teknolojiyi optimize ederek, nitelikli düz veya dönüşlü modüler bantlı konveyör seçenekleri sunmaktayız.

Modüler plastik bantlar, plastik modüllerden yapılmıştır ve bunları birbirine bağlayan menteşe çubukları ile kilitli bir desende monte edilmiştir. Modüler bant oldukça özelleştirilebilir bir konveyör zinciridir. Bu tür yapı, çok çeşitli standart genişliklere ve hatta gerekirse özel genişlikler yapma imkânı tanır. Plastik dişliler tarafından tahrik edilen plastik bantlar, gıda tesisi operatörlerinin ve tasarımcılarının aradığı birçok niteliğe sahiptir. İstenen gıda uygulamasına bağlı olarak, her konveyör boyut, bant tipi ve konfügrasyonu, yanı sıra diğer birçok seçeneğe göre özelleştirilebilir. Hasar görürlerse veya aşınırlarsa, bir dizi plastik bölümün ve bağlantı piminin değiştirilmesi basit bir durumdur, böylece bütün bant yerine bantın sadece hasarlı veya yıpranmış bölümü yenilenir.

Bu bantlı konveyörler, korozyon direnci ve daha iyi dayanıklılık sağlamak için yüksek kaliteli paslanmaz çelik veya toz boya kaplamalı imalat çeliğinden üretilmiştir. Müşterilerimizin çeşitli gereksinimlerini karşılamak için ürün yelpazemizde farklı uzunluk ve genişliklerde konveyörler mevcuttur. Modüler bantların iki ana kategorisi vardır; düz ve dönüşlü bantlar. Düz çalışan bantlar, dönüş konveyörün etrafında dolaşamaz, ancak artan sertlikleri nedeniyle bantı tutmak için daha az karmaşık şaselere ihtiyaç duyar ve daha ucuz olmaktadırlar. Dönüşlü kayışlar daha pahalıdır ve daha karmaşık destek ve şase yapısı gerektirir, ancak harika dönüş olanağı sunarlar.

Yıkamadan doluma, çalkalamaya, kontrol işlemlerine ve ambalajlamaya kadar, modüler plastik bantlı konveyör birçok gıda üretim ihtiyacını karşılayacak çok yönlülüğe sahiptir. Modüler plastik bantlı konveyörler genellikle gıda ve ilaç endüstrilerinde kullanılır, çünkü yıkanabilirler, ancak çok yönlüdürler ve birçok uygulama için uygun olmaktadırlar.

Dikkat edilmesi gereken modüler plastik bantların bir dezavantajı, taşınan eşyalar üzerindeki küçük nesnelerin veya gevşek ipliklerin ve etiketlerin plastik bölümler arasındaki boşluklarda sık sık takılma ve sıkışmaya eğilimli olmalarıdır.

Özelliler & Faydaları

  • Basit hat mili tahrikli sistemler
  • Modüler plastik bantlar kolay temizlenir ve çok az bakım gerektirir
  • Dayanıklıdır, ıslak ortamlarda kullanılabilir ve onarılması kolaydır
  • Rulmanlı tahrik milleri, sabit dönüş milleri
Modüler Bantlı Konveyör Teknik Özellikleri
Başlık Teknik Özellikler
Maks. Yükleme 500 kg/m. ürün taşıması
Konstrüksiyon Elektro-galvaniz, paslanmaz çelik, alüminyum
Maks. Uzunluk 25.000 mm’ ye kadar
Konveyör Genişliği 1.500 mm’ ye kadar
Bant Malzemesi Polipropilen
Hız 60 m/dk’ ya kadar
Enerji Besleme 230/400V, 50 Hz, 3 faz