Vakum Konveyörü

Vakum konveyörleri, genel olarak dengesiz boş şişeler, yukarı taşınacak koli ve tepsiler için kullanılmaktadır. Ayrıca küçük ürünlerin uçtan uca transfer yoluyla aktarılması için vakum könveyörü tercih edilmektedir. Ayarlanmış yan kılavuzlar, farklı çap ve yüksekliklere sahip çok çeşitli ürünlerin taşınmasını sağlamaktadır.

Konveyörler, düz veya dönüşler halinde bulunmaktadır. Bu tür konveyörler, birçok endüstriyel proseste kullanılabilir; örneğin: Dolum, etiketleme, kapatma, sıralama, vb. Bütün konveyörler, tek sıralı veya çok sıralı yapıda olabilir. Konveyör bantları, uygulamaya bağlı olarak farklılık göstermektedir. Konveyör vakum ünitesinin bant zincirleri, kullanılacak şişe tipine göre delinmektedir. Vakum deliklerinin boyutu ve banta dağıtılması, şişe tabanının boyutu, ağırlığı ve profiline göre belirlenir.

Yüksek hacimli uygulamalar için susturucu uygulanmaktadır. Bu konveyör türü için otomasyon büyük ölçüde iyileştirilmiştir. Bu sayede vakum seviyeleri işlenecek farklı boyutlara göre ayarlanabilir ve kontrol edilebilir.

Özelliler & Faydaları

  • Konveyör uzunluğunun tamamı boyunca daha iyi bir vakum seviyesi sağlamak için konveyör bantın çerçevesinden yalıtılmış, paslanmaz çelik vakum odası
  • Vakum haznesi ve şişe toplama kanallarındaki vakum seviyesinin ayarlanabilmesi için kelebek vanalarla donatılmış, konveyör arasındaki bağlantılar
  • İzolasyonlu ve ses yalıtımlı çelik kasa içine yerleştirilmiş vakum üretimi için emiş fanı